# Q-330450001024I
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** Q-330450001024I
- **Manufacturer:** Amphenol Custom Cable
- **Category:** Cable Assemblies
- **Subcategory:** Coaxial Cables (RF)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/q-330450001024i
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/q-330450001024i#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **1st Connector:** SMPM Jack
- **1st Contact Gender:** Male
- **2nd Connector:** SMA Plug, Right Angle
- **2nd Contact Gender:** Male
- **Cable Impedance:** 50 Ω
- **Cable Type:** RG-178
- **Color:** Copper
- **Connector Impedance:** 50 Ω
- **Features:** Shielded
- **Frequency:** 3 GHz
- **Length:** 24.00" (609.60mm)
- **Overall Impedance:** 50 Ω