# Q-2W03H0005002M
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** Q-2W03H0005002M
- **Subcategory:** Coaxial Cables (RF)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/q-2w03h0005002m
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/q-2w03h0005002m#rfq
- **1st Contact Gender:** Female
- **2nd Connector:** SMB Jack, Right Angle
- **2nd Connector Mounting Feature:** Bulkhead - Front Side Nut
- **2nd Connector Mounting Type:** Panel Mount
- **2nd Contact Gender:** Male
- **Cable Impedance:** 50 Ω
- **Cable Type:** RG-316
- **Color:** Copper
- **Connector Impedance:** 50 Ω
- **Features:** Shielded
- **Frequency:** 3 GHz
- **Length:** 78.7" (2.0m) 6.6'
- **Overall Impedance:** 50 Ω