# Q-2W03B0005005F
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** Q-2W03B0005005F
- **Subcategory:** Coaxial Cables (RF)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/q-2w03b0005005f
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/q-2w03b0005005f#rfq
- **1st Contact Gender:** Female
- **2nd Connector:** SMA Plug
- **2nd Connector Mounting Type:** Free Hanging (In-Line)
- **2nd Contact Gender:** Male
- **Cable Impedance:** 50 Ω
- **Cable Type:** RG-316
- **Color:** Copper
- **Connector Impedance:** 50 Ω
- **Features:** Shielded
- **Frequency:** 3 GHz
- **Length:** 60.0" (1.5m) 5.0'
- **Overall Impedance:** 50 Ω