# Q-2L07500132.5M
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** Q-2L07500132.5M
- **Manufacturer:** Amphenol Custom Cable
- **Category:** Cable Assemblies
- **Subcategory:** Coaxial Cables (RF)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/q-2l07500132-5m
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/q-2l07500132-5m#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **1st Connector:** RP-TNC Jack
- **1st Contact Gender:** Male
- **2nd Connector:** N-Type Plug
- **2nd Contact Gender:** Male
- **Cable Type:** LMR 400
- **Color:** Black
- **Features:** Shielded
- **Frequency:** 6 GHz
- **Length:** 98.4" (2.5m) 8.2'
- **Overall Impedance:** 50 Ω