Part Number: Q-2I02I0005005F Manufacturer: Amphenol Custom Cable Category: Cable Assemblies Subcategory: Coaxial Cables (RF) Product URL: https://distyparts.com/product/q-2i02i0005005f RFQ URL: https://distyparts.com/product/q-2i02i0005005f#rfq Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/56/62/83/566283-2217-Q-2I02I0005005F-ND.jpg Summary: Q-2I02I0005005F is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by Amphenol Custom Cable and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: Q-2I02I0005005F is a coaxial cables (rf) from Amphenol Custom Cable. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: 1st Connector: N-Type Plug 1st Contact Gender: Male 2nd Connector: N-Type Plug 2nd Contact Gender: Male Cable Impedance: 50 Ω Cable Type: RG-316 Color: Copper Connector Impedance: 50 Ω Features: Shielded Frequency: 3 GHz Length: 60.0" (1.5m) 5.0' Overall Impedance: 50 Ω Style: N-Type to N-Type Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: No Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/amphenol-custom-cable Category Page: https://distyparts.com/category/cable-assemblies/coaxial-cables-rf Canonical URL: https://distyparts.com/product/q-2i02i0005005f