# Q-280500013.75M
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** Q-280500013.75M
- **Manufacturer:** Amphenol Custom Cable
- **Category:** Cable Assemblies
- **Subcategory:** Coaxial Cables (RF)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/q-280500013-75m
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/q-280500013-75m#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **1st Connector:** N-Type Jack
- **1st Connector Mounting Feature:** Bulkhead - Front Side Nut
- **1st Connector Mounting Type:** Panel Mount
- **1st Contact Gender:** Female
- **2nd Connector:** TNC Plug, Right Angle
- **2nd Connector Mounting Type:** Free Hanging (In-Line)
- **2nd Contact Gender:** Male
- **Cable Type:** LMR 400
- **Color:** Black
- **Features:** Shielded
- **Frequency:** 6 GHz
- **Length:** 29.53" (750.00mm)
- **Overall Impedance:** 50 Ω