Part Number: Q-25025000H002M Manufacturer: Amphenol Custom Cable Category: Cable Assemblies Subcategory: Coaxial Cables (RF) Product URL: https://distyparts.com/product/q-25025000h002m RFQ URL: https://distyparts.com/product/q-25025000h002m#rfq Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/60/63/95/606395-2217-Q-25025000H002M-ND.jpg Summary: Q-25025000H002M is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by Amphenol Custom Cable and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: Q-25025000H002M is a coaxial cables (rf) from Amphenol Custom Cable. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: 1st Connector: N-Type Jack 1st Connector Mounting Feature: Bulkhead - Front Side Nut 1st Connector Mounting Type: Panel Mount 1st Contact Gender: Female 2nd Connector: N-Type Jack 2nd Connector Mounting Feature: Bulkhead - Front Side Nut 2nd Connector Mounting Type: Panel Mount 2nd Contact Gender: Female Cable Type: RG-142 Color: Copper Features: Shielded Frequency: 11 GHz Length: 78.7" (2.0m) 6.6' Overall Impedance: 50 Ω Style: N-Type to N-Type Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: No Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/amphenol-custom-cable Category Page: https://distyparts.com/category/cable-assemblies/coaxial-cables-rf Canonical URL: https://distyparts.com/product/q-25025000h002m