# Q-2005E0005003M
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** Q-2005E0005003M
- **Subcategory:** Coaxial Cables (RF)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/q-2005e0005003m
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/q-2005e0005003m#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **1st Connector:** N-Type Jack
- **1st Contact Gender:** Female
- **2nd Connector:** Fakra Jack
- **2nd Contact Gender:** Female
- **Features:** Shielded
- **Frequency:** 3 GHz
- **Length:** 118.1" (3.0m) 9.8'
- **Overall Impedance:** 50 Ω