Part Number: Q-1T04F00050.5M Manufacturer: Amphenol Custom Cable Category: Cable Assemblies Subcategory: Coaxial Cables (RF) Product URL: https://distyparts.com/product/q-1t04f00050-5m RFQ URL: https://distyparts.com/product/q-1t04f00050-5m#rfq Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/57/18/09/571809-2217-Q-1T04F00050.5M-ND.jpg Summary: Q-1T04F00050.5M is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by Amphenol Custom Cable and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: Q-1T04F00050.5M is a coaxial cables (rf) from Amphenol Custom Cable. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: 1st Connector: N-Type Jack 1st Connector Mounting Feature: Bulkhead - Front Side Nut 1st Connector Mounting Type: Panel Mount 1st Contact Gender: Female 2nd Connector: TNC Jack 2nd Connector Mounting Feature: Bulkhead - Front Side Nut 2nd Connector Mounting Type: Panel Mount 2nd Contact Gender: Female Cable Type: RG-316 Color: Copper Features: Shielded Frequency: 11 GHz Length: 19.69" (500.00mm) Overall Impedance: 50 Ω Style: N-Type to TNC Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: No Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/amphenol-custom-cable Category Page: https://distyparts.com/category/cable-assemblies/coaxial-cables-rf Canonical URL: https://distyparts.com/product/q-1t04f00050-5m