# Q-0M025000H.25M
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** Q-0M025000H.25M
- **Manufacturer:** Amphenol Custom Cable
- **Category:** Cable Assemblies
- **Subcategory:** Coaxial Cables (RF)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/q-0m025000h-25m
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/q-0m025000h-25m#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **1st Connector:** BNC Plug
- **1st Connector Mounting Type:** Free Hanging (In-Line)
- **1st Contact Gender:** Male
- **2nd Connector:** N-Type Jack
- **2nd Connector Mounting Feature:** Bulkhead - Front Side Nut
- **2nd Connector Mounting Type:** Panel Mount
- **2nd Contact Gender:** Female
- **Cable Type:** RG-142
- **Color:** Copper
- **Features:** Shielded
- **Frequency:** 4 GHz
- **Length:** 9.843" (250.00mm)
- **Overall Impedance:** 50 Ω