# Q-0D0340005003M
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** Q-0D0340005003M
- **Manufacturer:** Amphenol Custom Cable
- **Category:** Cable Assemblies
- **Subcategory:** Coaxial Cables (RF)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/q-0d0340005003m
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/q-0d0340005003m#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **1st Connector:** BNC Plug, Right Angle
- **1st Contact Gender:** Male
- **2nd Connector:** SMA Plug, Right Angle
- **2nd Contact Gender:** Male
- **Cable Type:** RG-316
- **Color:** Copper
- **Features:** Shielded
- **Frequency:** 4 GHz
- **Length:** 118.1" (3.0m) 9.8'
- **Overall Impedance:** 50 Ω