# PYBE10-Q24-D15
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** PYBE10-Q24-D15
- **Manufacturer:** CUI Inc.
- **Category:** Power Supplies - Board Mount
- **Subcategory:** DC DC Converters
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/pybe10-q24-d15
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/pybe10-q24-d15#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/12/10/60/12106058-102-5965-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** ITE (Commercial)
- **Approval Agency:** EN
- **Current:** 333mA, 333mA
- **Efficiency:** 87%
- **Features:** Remote On/Off, OCP, OVP, SCP
- **Mounting Type:** Through Hole
- **Number of Outputs:** 2
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C (With Derating)
- **Power (Watts):** 10 W
- **Size:** 1.26" L x 0.79" W x 0.43" H (32.0mm x 20.0mm x 10.8mm)