# PWS7332A115N4LG
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** PWS7332A115N4LG
- **Manufacturer:** Hammond Manufacturing
- **Category:** Boxes, Enclosures, Racks
- **Subcategory:** Rack Thermal Management
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/pws7332a115n4lg
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/pws7332a115n4lg#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Size:** 7.48" L x 15.75" W x 37.40" H (190.0mm x 400.0mm x 950.0mm)
- **Specifications:** A/C Unit, 10750 BTU
- **Type:** Air Conditioning Unit
- **Voltage:** 115VAC