# PWS7102A230N4LG
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** PWS7102A230N4LG
- **Manufacturer:** Hammond Manufacturing
- **Category:** Boxes, Enclosures, Racks
- **Subcategory:** Rack Thermal Management
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/pws7102a230n4lg
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/pws7102a230n4lg#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Size:** 5.91" L x 7.87" W x 19.69" H (150.0mm x 200.0mm x 500.0mm)
- **Specifications:** A/C Unit, 3241 BTU
- **Type:** Air Conditioning Unit
- **Voltage:** 230VAC