# PW300MA0012F01
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** PW300MA0012F01
- **Manufacturer:** SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
- **Category:** Power Supplies - ExternalInternal (Off-Board)
- **Subcategory:** AC DC Desktop, Wall Adapters
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/pw300ma0012f01
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/pw300ma0012f01#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/12/73/21/12732103-271-2480-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** ITE (Commercial)
- **Approval Agency:** CE
- **Cord Length:** 36" (0.91m)
- **Current:** 5A, 4A, 500mA
- **Efficiency:** 75%
- **Form:** Desktop (Class I)
- **Input Connector:** IEC 320-C14
- **Input Type:** Cord (Sold Separately)
- **No Load Power Consumption:** 500mW (Max)
- **Operating Temperature:** 0°C ~ 50°C
- **Output Connector:** DIN, 5 Pin
- **Power (Watts):** 50 W
- **Region Utilized:** International
- **Size:** 5.87" L x 3.34" W x 2.00" H (149.0mm x 86.0mm x 51.0mm)
- **Voltage:** 5V, 12V, -12V