# PVF190594WE1
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** PVF190594WE1
- **Subcategory:** Labels, Labeling
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/pvf190594we1
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/pvf190594we1#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** White
- **For Use With:** T308S Thermal Transfer Printer
- **Label Size:** 1.90" x 5.95" (48.3mm x 151.0mm)