# PVF100743WE1
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** PVF100743WE1
- **Manufacturer:** TE Connectivity (Raychem)
- **Category:** Cables, Wires - Management
- **Subcategory:** Labels, Labeling
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/pvf100743we1
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/pvf100743we1#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** White
- **For Use With:** T308S Thermal Transfer Printer
- **Label Size:** 1.00" x 7.44" (25.4mm x 188.9mm)