# PVF-101635-2.5-9
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** PVF-101635-2.5-9
- **Manufacturer:** TE Connectivity (Raychem)
- **Category:** Cables, Wires - Management
- **Subcategory:** Labels, Labeling
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/pvf-101635-2-5-9
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/pvf-101635-2-5-9#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** White
- **For Use With:** T308S Thermal Transfer Printer
- **Label Size:** 4.00" x 2.50" (101.6mm x 63.5mm)