# PUP330N3-14
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** PUP330N3-14
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/pup330n3-14
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/pup330n3-14#rfq
- **Cord Length:** 47" (1.20m)
- **Current:** 13.75A
- **Efficiency:** Level VI, CoC Tier 2
- **Input Type:** Cord (Sold Separately)
- **No Load Power Consumption:** 500mW
- **Operating Temperature:** 0°C ~ 60°C
- **Output Connector:** Power DIN, 4 Pin
- **Power (Watts):** 330 W
- **Region Utilized:** International
- **Size:** 7.87" L x 3.94" W x 1.05" H (199.9mm x 100.1mm x 26.7mm)
- **Standard Number:** 62368-1
- **Voltage:** 24V