# PUP120N3-18
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** PUP120N3-18
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/pup120n3-18
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/pup120n3-18#rfq
- **Cord Length:** 59" (1.50m)
- **Current:** 2.5A
- **Efficiency:** Level VI, CoC Tier 2
- **Input Type:** Cord (Sold Separately)
- **No Load Power Consumption:** 150mW
- **Operating Temperature:** 0°C ~ 40°C
- **Output Connector:** Power DIN, 4 Pin
- **Power (Watts):** 120 W
- **Region Utilized:** International
- **Size:** 5.96" L x 2.98" W x 1.00" H (151.4mm x 75.7mm x 25.4mm)
- **Standard Number:** 62368-1
- **Voltage:** 48V