Part Number: PUMD10/ZLH Manufacturer: Nexperia USA Inc. Category: Discrete Semiconductor Products Subcategory: Transistors - Bipolar (BJT) - Arrays, Pre-Biased Product URL: https://distyparts.com/product/pumd10-zlh RFQ URL: https://distyparts.com/product/pumd10-zlh#rfq Datasheet URL: https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/83/48/85/8348858-PUMD10_ZLF-ND.pdf Summary: PUMD10/ZLH is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by Nexperia USA Inc. and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: PUMD10/ZLH is a transistors - bipolar (bjt) - arrays, pre-biased from Nexperia USA Inc.. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Current: 100mA DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: 100 @ 10mA, 5V Frequency: 230MHz, 180MHz Mounting Type: Surface Mount Power: 300mW Resistor: 47kΩ Supplier Device Package: 6-TSSOP Transistor Type: 1 NPN, 1 PNP - Pre-Biased (Dual) Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: 100mV @ 250µA, 5mA Voltage: 50V Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: Yes Image Available: No Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/nexperia-usa-inc Category Page: https://distyparts.com/category/discrete-semiconductor-products/transistors-bipolar-bjt-arrays-pre-biased Canonical URL: https://distyparts.com/product/pumd10-zlh