# PTWX-36-124
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** PTWX-36-124
- **Manufacturer:** Cinch
- **Category:** Cable Assemblies
- **Subcategory:** Coaxial Cables (RF)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ptwx-36-124
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ptwx-36-124#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **1st Connector:** Twinax Patch Plug
- **1st Contact Gender:** Male
- **2nd Connector:** TRB Plug
- **2nd Contact Gender:** Male
- **Cable Type:** Twinaxial
- **Length:** 36.00" (914.40mm)
- **Overall Impedance:** 124 Ω