# PSPT-500-175-BL
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** PSPT-500-175-BL
- **Manufacturer:** Brady Corporation
- **Category:** Cables, Wires - Management
- **Subcategory:** Labels, Labeling
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/pspt-500-175-bl
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/pspt-500-175-bl#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Blue
- **Label Size:** 1.75" W x 0.50" Dia (44.5mm x 12.7mm); Cable O.D. 0.19" ~ 0.45" (4.8mm ~ 11.4mm)