# PSPT-187-175-RD
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** PSPT-187-175-RD
- **Manufacturer:** Brady Corporation
- **Category:** Cables, Wires - Management
- **Subcategory:** Labels, Labeling
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/pspt-187-175-rd
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/pspt-187-175-rd#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Red
- **Label Size:** 1.75" W x 0.19" Dia (44.5mm x 4.8mm); Cable O.D. 0.06" ~ 0.15" (1.6mm ~ 3.8mm)