# PSD48H0AZBX-A(2).Z.F.GN
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** PSD48H0AZBX-A(2).Z.F.GN
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/psd48h0azbx-a-2-z-f-gn
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/psd48h0azbx-a-2-z-f-gn#rfq
- **Bearing Type:** Ball
- **Fan Type:** Blower
- **Features:** Auto Restart
- **Size:** Rectangular/Rounded - 170mm L x 150mm H
- **Termination:** 2 Wire Leads
- **Voltage:** 48VDC
- **Width:** 51.00mm