# PSD1204PHB1-A(2).Z.R.PWM.GN
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** PSD1204PHB1-A(2).Z.R.PWM.GN
- **Manufacturer:** SUNON
- **Category:** Fans
- **Subcategory:** DC Brushless Fans (BLDC)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/psd1204phb1-a-2-z-r-pwm-gn
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/psd1204phb1-a-2-z-r-pwm-gn#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Air Flow:** 14.0 CFM (0.392m³/min)
- **Bearing Type:** Ball
- **Fan Type:** Tubeaxial
- **Features:** Auto Restart, PWM Control
- **Noise:** 44.2dB(A)
- **Power (Watts):** 2.9 W
- **RPM:** 12000 RPM
- **Size:** Square - 40mm L x 40mm H
- **Static Pressure:** 0.630 in H2O (156.9 Pa)
- **Termination:** 3 Wire Leads
- **Voltage:** 12VDC
- **Width:** 15.00mm