# PSD1204PBB1-A(2).Z.R.PWM.GN
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** PSD1204PBB1-A(2).Z.R.PWM.GN
- **Manufacturer:** SUNON
- **Category:** Fans
- **Subcategory:** DC Brushless Fans (BLDC)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/psd1204pbb1-a-2-z-r-pwm-gn
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/psd1204pbb1-a-2-z-r-pwm-gn#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Air Flow:** 21.6 CFM (0.605m³/min)
- **Bearing Type:** Ball
- **Fan Type:** Tubeaxial
- **Features:** Auto Restart, PWM Control
- **Noise:** 55.7dB(A)
- **Power (Watts):** 6 W
- **RPM:** 14700 RPM
- **Size:** Square - 40mm L x 40mm H
- **Static Pressure:** 1.233 in H2O (307.1 Pa)
- **Termination:** 3 Wire Leads
- **Voltage:** 12VDC
- **Width:** 24.00mm