# PSB30E-0700-34-T
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** PSB30E-0700-34-T
- **Manufacturer:** ERP Power, LLC
- **Category:** Power Supplies - ExternalInternal (Off-Board)
- **Subcategory:** LED Drivers
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/psb30e-0700-34-t
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/psb30e-0700-34-t#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Approval Agency:** CB, CE, cULus, FCC
- **Current:** 700mA
- **Dimming:** Analog, ELV, Triac
- **Efficiency:** 90%
- **Number of Outputs:** 1
- **Operating Temperature:** 90°C
- **Power (Watts):** 24 W
- **Ratings:** IP20
- **Size:** 6.22" L x 1.03" W x 0.86" H (158.0mm x 26.2mm x 21.9mm)
- **Termination Style:** Terminal Block
- **Topology:** AC DC Converter
- **Type:** Constant Current
- **Voltage:** 220VAC