# PSAW36I-12-B2
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** PSAW36I-12-B2
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/psaw36i-12-b2
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/psaw36i-12-b2#rfq
- **Cord Length:** 47" (1.20m)
- **Current:** 3A
- **Input Type:** Multi-Blade (Included)
- **No Load Power Consumption:** 100mW
- **Operating Temperature:** 0°C ~ 60°C
- **Output Connector:** Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
- **Polarization:** Positive Center
- **Power (Watts):** 36 W
- **Region Utilized:** International
- **Size:** 3.83" L x 1.78" W x 1.22" H (97.3mm x 45.2mm x 31.0mm)
- **Standard Number:** 60950-1
- **Voltage:** 12V