# PS04-G10KP-V4W
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** PS04-G10KP-V4W
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ps04-g10kp-v4w
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ps04-g10kp-v4w#rfq
- **Features:** Temperature Compensated
- **Maximum Pressure:** 2.89PSI (20kPa)
- **Operating Pressure:** 0 ~ 1.45PSI (0 ~ 10kPa)
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 125°C
- **Output:** 60 mV ~ 150 mV
- **Termination Style:** Wire Leads
- **Voltage:** 10V ~ 15V