# PS-C-1500-BK
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** PS-C-1500-BK
- **Manufacturer:** Brady Corporation
- **Category:** Cables, Wires - Management
- **Subcategory:** Labels, Labeling
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ps-c-1500-bk
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ps-c-1500-bk#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Black
- **Label Size:** 1.50" W x 0.60" Dia (38.1mm x 15.2mm); Cable O.D. 0.50" ~ 1.45" (12.7mm ~ 36.8mm)