# PR28S-160-150-0.15
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** PR28S-160-150-0.15
- **Manufacturer:** Shiu Li Technology Co., Ltd.
- **Category:** Thermal
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/pr28s-160-150-0-15
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/pr28s-160-150-0-15#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Backing, Carrier:** Polyimide
- **Color:** Gray
- **Material:** Polyimide
- **Outline:** 160.00mm L x 150.00mm W
- **Shape:** Rectangular
- **Thermal Conductivity:** 2.5W/m-K
- **Thickness:** 0.0050" (0.127mm)