# POE-4X24I
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** POE-4X24I
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/poe-4x24i
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/poe-4x24i#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Approval Agency:** CE
- **Current:** 800 mA
- **Data Rate:** 10/100 Mbps
- **Features:** OCP, OVP, SCP, UVLO
- **Mounting Type:** Desktop
- **Number of Ports:** 4
- **Operating Temperature:** 0°C ~ 60°C
- **Power (Watts):** 24W
- **Size:** 5.91" L x 4.65" W x 1.26" H (150.0mm x 118.0mm x 32.0mm)