Part Number: PNS86506BC-183SMAM Manufacturer: LAIRD TECHNOLOGIES Category: RFIF and RFID Subcategory: RF Antennas Product URL: https://distyparts.com/product/pns86506bc-183smam RFQ URL: https://distyparts.com/product/pns86506bc-183smam#rfq Summary: PNS86506BC-183SMAM is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by LAIRD TECHNOLOGIES and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: PNS86506BC-183SMAM is a rf antennas from LAIRD TECHNOLOGIES. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Antenna Type: Panel Frequency (Center: 867MHz Frequency Group: UHF (300MHz ~ 1GHz) Frequency Range: 865MHz ~ 868MHz Gain: 6dBi Mounting Type: Chassis Mount Number of Bands: 1 Power: 10 W Termination: SMA Male VSWR: 1.5 Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: No Image Available: No Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/laird-technologies Category Page: https://distyparts.com/category/rfif-and-rfid/rf-antennas Canonical URL: https://distyparts.com/product/pns86506bc-183smam