# PNRU220A
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** PNRU220A
- **Manufacturer:** Crouzet
- **Category:** Industrial Automation and Controls
- **Subcategory:** Controllers - Liquid, Level
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/pnru220a
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/pnru220a#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/93/85/40/9385401-966-1101-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Contact Form:** SPDT (1 Form C)
- **Contact Rating @ Voltage:** 10A @ 250VAC
- **Distance:** 91.44m
- **Features:** Adjustable Sensitivity
- **Mounting Type:** Socketable
- **Operating Temperature:** -10°C ~ 60°C
- **Output Type:** Relay
- **Sensitivity:** 4.7kOhm ~ 100kOhm
- **Termination Style:** Plug In, 8 Pin (Octal)
- **Type:** High/Low Level
- **Voltage:** 220VAC