# PN-S6K-16IN
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** PN-S6K-16IN
- **Manufacturer:** Pactech
- **Category:** Cable Assemblies
- **Subcategory:** Modular Cables
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/pn-s6k-16in
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/pn-s6k-16in#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Black
- **Connector Type:** Plug to Plug
- **Features:** 24AWG, OD 6.5mm
- **Length:** 16.00" (406.4mm)