# PMA-065-C0
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** PMA-065-C0
- **Manufacturer:** Panduit Corporation
- **Category:** Cables, Wires - Management
- **Subcategory:** Cable Ties - Holders and Mountings
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/pma-065-c0
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/pma-065-c0#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/13/28/87/1328875-298-20170-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Black
- **For Use With:** M, I, S Ties
- **Material:** Nylon 6.6, Weather Resistant
- **Mounting Type:** Push In - Arrowhead, Cupped
- **Size:** 0.65" L x 0.60" H (16.5mm x 15.3mm)