# PLY10AN2121R4R2B
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** PLY10AN2121R4R2B
- **Manufacturer:** Murata Manufacturing Co., Ltd.
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** Common Mode Chokes
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ply10an2121r4r2b
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ply10an2121r4r2b#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/86/99/19/8699199-490-7737-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Current Rating (Max):** 1.4A
- **Filter Type:** Power Line
- **Height (Max):** 0.689" (17.50mm)
- **Mounting Type:** Through Hole
- **Number of Lines:** 2
- **Operating Temperature:** -25°C ~ 60°C
- **Size:** 0.709" L x 0.630" W (18.00mm x 16.00mm)
- **Voltage Rating:** 300V