# PLREC-45-B
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** PLREC-45-B
- **Manufacturer:** O.C. White Co.
- **Category:** Optical Inspection Equipment
- **Subcategory:** Lamps - Magnifying, Task
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/plrec-45-b
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/plrec-45-b#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Arm:** 45.00" (1143.0mm)
- **Color:** Black
- **Lamp:** Lamp, Magnifier
- **Lens Style:** 3.5 Diopter (1.88x)
- **Mounting Type:** Edge Clamp
- **Voltage:** 120V