# PLF-22D6-20A-Q
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** PLF-22D6-20A-Q
- **Manufacturer:** Adam Technologies Inc
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** Power Line Filter Modules
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/plf-22d6-20a-q
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/plf-22d6-20a-q#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Approval Agency:** cURus
- **Configuration:** Two Stage
- **Current:** 20 A
- **Filter Type:** Single Phase
- **Frequency:** 50 ~ 60Hz
- **Inductance:** L1 - 4mH, L2 - 2.5mH
- **Mounting Type:** Chassis Mount
- **Operating Temperature:** -25°C ~ 85°C
- **Termination Style:** Quick Connect
- **Voltage:** 115V, 250V