# PLF-21D5-20A-T
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** PLF-21D5-20A-T
- **Manufacturer:** Adam Technologies Inc
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** Power Line Filter Modules
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/plf-21d5-20a-t
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/plf-21d5-20a-t#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Approval Agency:** cURus
- **Configuration:** Two Stage
- **Current:** 20 A
- **Filter Type:** Single Phase
- **Frequency:** 50 ~ 60Hz
- **Inductance:** 600µH
- **Mounting Type:** Chassis Mount
- **Operating Temperature:** -25°C ~ 85°C
- **Termination Style:** Terminal Block
- **Voltage:** 115V, 250V