# PLF-11C4-10A-Q-R
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** PLF-11C4-10A-Q-R
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/plf-11c4-10a-q-r
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/plf-11c4-10a-q-r#rfq
- **Configuration:** Single Stage
- **Current:** 10 A
- **Filter Type:** Single Phase
- **Frequency:** 50 ~ 60Hz
- **Inductance:** 300µH
- **Mounting Type:** Panel Mount
- **Operating Temperature:** -25°C ~ 85°C
- **Termination Style:** Quick Connect
- **Voltage:** 115V, 250V