# PLF-11B2-10A-Q
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** PLF-11B2-10A-Q
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/plf-11b2-10a-q
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/plf-11b2-10a-q#rfq
- **Configuration:** Single Stage
- **Current:** 10 A
- **Filter Type:** Single Phase
- **Frequency:** 50 ~ 60Hz
- **Inductance:** 300µH
- **Mounting Type:** Panel Mount
- **Operating Temperature:** -25°C ~ 85°C
- **Termination Style:** Quick Connect
- **Voltage:** 115V, 250V