Part Number: PL105-7.5-40-01L Manufacturer: Marlow Industries, Inc. Category: Thermal Subcategory: Thermoelectric, Peltier Modules Product URL: https://distyparts.com/product/pl105-7-5-40-01l RFQ URL: https://distyparts.com/product/pl105-7-5-40-01l#rfq Summary: PL105-7.5-40-01L is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by Marlow Industries, Inc. and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: PL105-7.5-40-01L is a thermoelectric, peltier modules from Marlow Industries, Inc.. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Current: 7.6 A Delta Tmax @ Th: 60°C @ 27°C Features: Lead Wires, Lapped Height: 3.10mm Number of Stages: 1 Operating Temperature: 85°C Qmax @ Th: 105.0W @ 27°C Resistance: 2.3 Ω Size: Square - 40.00mm L x 40.00mm W Voltage: 21.2 V Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: No Image Available: No Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/marlow-industries-inc Category Page: https://distyparts.com/category/fans-thermal-management/thermal/thermoelectric-peltier-modules Canonical URL: https://distyparts.com/product/pl105-7-5-40-01l