# PL-100050-0.5-8A
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** PL-100050-0.5-8A
- **Manufacturer:** TE Connectivity
- **Category:** Labels, Signs, Barriers, Identification
- **Subcategory:** Labels, Stickers, Decals - Blank
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/pl-100050-0-5-8a
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/pl-100050-0-5-8a#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** Device Marker
- **Color:** Silver
- **Label Type:** Die Cut
- **Length:** 1.969" (50.00mm)
- **Location:** Indoor/Outdoor
- **Material:** Polyester (PET)
- **Width:** 3.937" (100.00mm)