# PK700-320-320-1.0
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** PK700-320-320-1.0
- **Manufacturer:** Shiu Li Technology Co., Ltd.
- **Category:** Thermal
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/pk700-320-320-1-0
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/pk700-320-320-1-0#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Gray
- **Material:** Silicone
- **Outline:** 320.00mm x 320.00mm
- **Shape:** Square
- **Thermal Conductivity:** 7.0W/m-K
- **Thickness:** 0.0394" (1.000mm)