# PK700-160-160-3.5
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** PK700-160-160-3.5
- **Manufacturer:** Shiu Li Technology Co., Ltd.
- **Category:** Thermal
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/pk700-160-160-3-5
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/pk700-160-160-3-5#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Adhesive:** Tacky - Both Sides
- **Color:** Gray
- **Outline:** 160.00mm x 160.00mm
- **Shape:** Square
- **Thermal Conductivity:** 7.0W/m-K
- **Thickness:** 0.138" (3.50mm)