# PK605-160-160-1.0
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** PK605-160-160-1.0
- **Manufacturer:** Shiu Li Technology Co., Ltd.
- **Category:** Thermal
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/pk605-160-160-1-0
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/pk605-160-160-1-0#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Adhesive:** Tacky - Both Sides
- **Color:** Red
- **Outline:** 160.00mm x 160.00mm
- **Shape:** Square
- **Thermal Conductivity:** 6.0W/m-K
- **Thickness:** 0.0390" (0.991mm)