# PJT-12V100WBAA
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** PJT-12V100WBAA
- **Manufacturer:** Delta Electronics
- **Category:** Power Supplies - ExternalInternal (Off-Board)
- **Subcategory:** AC DC Converters
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/pjt-12v100wbaa
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/pjt-12v100wbaa#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/12/49/11/12491189-1145-1118-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** ITE (Commercial)
- **Approval Agency:** CB, CE, cURus, TUV
- **Current:** 8.33 A
- **Efficiency:** 86.5%
- **Features:** Universal Input
- **Mounting Type:** Chassis Mount
- **Number of Outputs:** 1
- **Operating Temperature:** -10°C ~ 70°C (With Derating)
- **Power (Watts):** 100W
- **Size:** 5.00" L x 3.00" W x 1.22" H (127.0mm x 76.2mm x 31.0mm)
- **Type:** Open Frame
- **Voltage:** 3 kV