# PJ-24V30WBNA
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** PJ-24V30WBNA
- **Manufacturer:** Delta Electronics
- **Category:** Power Supplies - ExternalInternal (Off-Board)
- **Subcategory:** AC DC Converters
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/pj-24v30wbna
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/pj-24v30wbna#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/12/49/07/12490702-1145-1055-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** ITE (Commercial)
- **Approval Agency:** CB, CE, cURus, TUV
- **Current:** 1.3 A
- **Efficiency:** 86%
- **Features:** Adjustable Output, Universal Input
- **Mounting Type:** Chassis Mount
- **Number of Outputs:** 1
- **Operating Temperature:** -10°C ~ 70°C (With Derating)
- **Power (Watts):** 30W
- **Size:** 4.13" L x 1.97" W x 1.01" H (105.0mm x 50.0mm x 25.6mm)
- **Type:** Open Frame, Conformal Coated
- **Voltage:** 3 kV